ÇOCUK EDEBİYATI
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam30
Toplam Ziyaret4959
KİTAP TANITIM

ANASAYFA


       
Semih Sergen dokuz kuşaktır İstanbul'da yaşayan bir ailenin evladı olarak İstanbul'da doğdu. Gençlik yıllarında marangozluktan boyacılığa kadar çeşitli işler yaptı. Tiyatro sevgisi çocukluk yıllarında oluşan Sergen, okuduğu okulun tiyatro kolu başkanı olarak bir bakıma tiyatro hayatına başladı. Daha sonra ailesinin isteğiyle girdiği bahriyelik sınavını kazandı. Ancak aynı zamanda gizlice konservatuvar sınavına da girdi. Yıl 1949'da Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Nurettin Sevin, Mahir Canova, Cüneyt Gökçer gibi ustaların öğrencisi oldu.
10.08.2022
Yerimden kalkıyorum, karanlıkta bir yere çarpmamak için ellerimle etrafı yoklaya yoklaya iniyorum yatağımdan. Gözlerim karanlığa alışmaya çalışıyor. Işığı yanan bazı pencerelerden içeriye vuran aydınlığın da yardımıyla saatime bakıyorum. Gecenin üçü. O büyülü sese yöneliyorum. Lambayı açmadan pencereye yaklaşıyorum. Perdeyi açıp başımı cama dayıyorum. Dudaklarımdan ve yüreğimden dökülen nağmelerle dışarıdaki melodiye eşlik ediyorum ve o güne değin hiç duymadığım ve söylemediğim bir şarkı mırıldanmaya başlıyorum.
09.08.2022
Songül Dündar’ın tüm kitapları çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından ayrı ayrı taltif edilmişlerdir.. “Şoför Aga” Öykü kitabı, yayımlandığı yıl, TRT tarafından haftanın kitabı seçilmiştir. “Savaşların Kadını” romanı ve “Şoför Aga” öykü kitabı; “Satır Arası Kitap Kulübü” tarafından okunmuş ve takdir izlenimleri ile yorumlanarak birçok dergi ve gazetede yayınlanmıştır. “Damladan Deryaya” adlı araştırma kitabı; “Dünya Âşıklar Yazarlar Derneği” tarafından “Âşıklık Geleneğine Hizmet Plaket ve Onur Belgesi “ ile ödüllendirilmiştir.
08.08.2022
Yaz tatillerinde babaannemin Üsküdar’da, Bulgurlu Mescit Sokağındaki evine giderdik. Onun nohut oda bakla sofası evinde geçirdiğim günleri hiç unutamam çünkü oranın büyülü havasından, sahilinden, denizinden, taş döşeli sokaklarından çok etkilenirdim. Evimize döndüğümüzde çok uzun süre kendimi İstanbul’daymış, Üsküdar’daymış gibi hissederdim ve hep dua ederdim ileride de Üsküdar’da yaşamak için.
07.08.2022
 2